Powrót na forum

Dodaj odpowiedź

  poprzedni wątek | następny wątek  
Autor Temat:     Dziedziczenie
Karla 2021-08-17 01:24
Gdynia
woj.: pomorskie

Witam.
Piszę tutaj w nadziei, że ktoś rozwiąże moje wątpliwości...
O chorobie w mojej rodzinie dowiedziałam się niedawno.
Mianowicie babcia poinformowała mnie, że krewni mojego dziadka chorowali na HD. Konkretnie- Babcia mojego dziadka- moja praprababcia. Oraz jego ciocia i wujek- wnukowie mojej prababci.
Nie wiem czy jest to potwierdzone klinicznie na 100%. Mój dziadek skończył 70 lat i nie ma objawów. Mój tata jak i jego brat to samo.
Jednak z tego co czytałam w internecie, mogą być osoby bezobjawowe z mutacją..??? Czy to znaczy, że choroba może nie mieć objawów?
Mało jest ogólnodostępnych informacji na temat dziedziczenia, ale zaczęłam się zastanawiać czy ja jestem zagrożona. Myślę nad badaniami genetycznymi tym bardziej, że często zdarza mi się uderzyć, wypuszczać coś z rąk, zapominać jak wyglądał mój poprzedni dzień.. Lub mam w głowie myśli, ale plącze mi się język, czasem nie umiem ułożyć myśli w pełne zdanie. Prócz tego kilka lat temu miałam dosyć poważną depresję (leczono mnie farmakologicznie), a do dziś dnia męczy mnie przewlekłe napięcie mięśni kręgosłupa. Dodam, że mam dopiero 24 lata.
Nie wiem czy to tylko przypadek, czy może jakieś efekty pourazowo-stresowe, ale zastanawiam się jakie jest ryzyko z mojej strony zachorowania na chorobę Huntingtona.
Dajcie proszę znać jeśli macie większą wiedzę ode mnie, nim pójdę po skierowanie by wykluczyć tę chorobę.

Agnieszka 2021-08-24 13:49

woj.: podkarpackie

Witaj Karla. Z tego co czytam, masz problem z którym każdy z nas na tej grupie, wcześniej czy później się ściera,
mianowicie nie mając potwierdzonego wyniku badań, szukasz w sobie objawów choroby. Nikt jednoznacznie nie odpowie Ci na Twoje problemy, bo tylko badanie daje 100% pewność. Mówisz, że tato ma 70 lat i nie ma objawów, więc wydaje mi się, że to dość ładny wiek skoro nie ma objawów, to raczej ich nie będzie. Mój tato i brat zmarli w wieku po 50, objawy były znacznie wcześniej. Ja robiąc badania i czekając na wynik miałam wszystkie objawy choroby. Po otrzymaniu wyniku okazało się, ze jestem zdrowa |(nie mogłam uwierzyć) czas jednak wyleczył mnie z wszystkich objawów. Czego również Tobie życzę.
powrót na forum   poprzedni wątek | następny wątek  
 
Aby dodać odpowiedź do tego tematu, należy wypełnić poniższy formularz:
Autor odpowiedzi:
Miejscowość (opcjonalnie):
Województwo:
Adres e-mail (opcjonalnie):
Ikonka odpowiedzi:                     
Tytuł:
Twoja odpowiedź:
Kod:    Przepisz kod: